טיולים מאורגנים לאירופה (יורו טריפ) – אל תפספסו את הרשימה שלנו

5 טיפים לבחירת טיולים מאורגנים לאירופה

יש הרבה אנשים שמעדיפים את הטיולים שלהם – מאורגנים, מבחינתם הפעולה היחידה שהם יעשו לקראת החופשה, זה לארוז מזוודה ולהגיע לשדה התעופה. החדשות הטובות הן, שאם אתם נמנים על אותם אנשים תוכלו למצוא לא מעט חברות אשר מציעות טיולים מאורגנים לחופשה באירופה, כאשר כל מה שתצטרכו לעשות זה לבחור את החברה ואת סוג הטיול אשר יענה על דרישותיכם וצרכיכם בצורה הטובה ביותר. אז רגע לפני שאתם מזמינים להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם בביצוע ההזמנה הנכונה:

איך מארגנים טיול יורו טריפ?

רגע לפני שאתם מזמינים להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם בביצוע ההזמנה הנכונה:

במאמר זה נציג בפניכם את האופציות שעומדות לרשותכם כשאתם בוחרים להצטרף לקבוצה של טיול באירופה, ולאחר מכן, נציג בפניכם 5 נקודות כיצד תוכלו לבצע את הבחירה הנכונה מבחינתכם.

האופציות העומדות לרשותכם במסגרת טיולים מאורגנים לאירופה

טיול מאורגן בעיר/אזור – זה הטיול הבסיסי ובדרך כלל גם הקצר ביותר. הוא יכלול לכלול עיר מסוימת, למשל פריז, לונדון, ברלין, ויכול לכלול אזור ספציפי. למשל, דרום/צפון איטליה. המטרה היא להכיר לעומק את העיר או את האזור, לא להתפרס על פני אזורים נרחבים, לחסוך בזמן ולרוב גם בעלויות. הרבה פעמים, לנים ביעד ספציפי וממנו יוצאים לטיולים יומיים. 

טיול במדינה ספציפית – כאן אנחנו מרחיבים מעט את האפשרויות ובמקום להסתפק בעיר או אזור מסוים, הטיול נערך על פני מדינה שלמה. טיול כזה נפוץ בדרך כלל במדינות בהן יש מה לראות במגוון אזורים. למשל, איטליה, שם כל חלק במדינה שונה מחלקים אחרים שלה, צרפת שאף היא נחשבת למדינה מגוונת ושונה בכל אזור, ספרד, אשר מציעה את אזור אנדורה בצפון, ברצלונה בחופי המזרח, מדריד במרכז, עיירות החוף והגבול עם גיברלטר בדרום. טיול זה ייערך יותר זמן ויהיה מורכב יותר מבחינת בתי מלון ונסיעות. 

יורוטריפ – אחד מסוגי הטיולים הפופולאריים ביותר, הן בקרב צעירים והן בקרב המבוגרים, הוא טיול מאורגן באירופה בסגנון יורוטריפ. מדובר על טיול הכולל בתוכו מספר מדינות ומעבר ממדינה למדינה באמצעות רכבות או אוטובוסים. במובנים מסוימים, טיול מאורגן בסגנון זה הוא ניסיון לחקות טיול של תרמילאים צעירים רק בצורה הרבה יותר מאורגנת, הרבה יותר מסודרת, יש שיאמרו יותר בורגנית. 

איך זה מתבצע בפועל?

 יורוטריפ מתחיל בנקודה מסוימת, ומשם מתקדמים דרך מעבר בערים ואתרי תיירות מרכזיים במדינה, אל עבר מדינה שכנה, וכך עוברים ממדינה למדינה. זה יכול להיות טיול של שבועיים הכולל 4-5 יעדים באירופה, וזה יכול להיות טיול של שלושה שבועות או חודש, הכולל כמות גדולה יותר של מדינות. בדרך כלל, החברה תשכור אוטובוס שיאפשר להסיע את הקבוצה ממדינה למדינה (בזכות העובדה שהגבולות באירופה פתוחים, זו לא בעיה) וכן היא תדאג ללינה ואוכל בכל אחת מן המדינות. 

אילו סוגי יורוטריפ קיימים?

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של חבילות יורוטריפ של טיולים מאורגנים, הנה כמה דוגמאות:

 • הולנד, בלגיה, גרמניה, צרפת, שוויץ
 • צ'כיה, אוסטריה, גרמניה, פולין
 • הונגריה, רומניה, צ'כיה, אוסטריה
 • צ'כיה, אוסטריה, סלובקיה, פולין
 • אנגליה, ווילס, סקוטלנד, אירלנד (יורוטריפ בבריטניה). 
 • יוון, בולגריה, מקדוניה
 • שבדיה, נווורוגיה, דנמרק (מדינות סקנדינביה)

מה הדבר הנכון לעשות כשבוחרים מסלול?

באופן טבעי, הרעיון הוא לייצר יורוטריפ בין מדינות שנמצאות באותו אזור, על מנת שיהיה קל להתנייד ולא נבזבז זמן יקר.  חשוב להדגיש גם, אנחנו יכולים למצוא אופציות של טיולים מאורגנים לאירופה בסגנון זה מותאמות על פי קהלים מסוימים. למשל, טיולים מותאמים לבר/בת מצווה, טיולים למשפחות, זוגות בפנסיה ועוד. 

כל טיול מאורגן בהתאם לסוג הקהל המעוניין להצטרף אליו, כאשר הנוסעים מקבלים את כל המידע אודות היעדים השונים, התנאים והשירותים לפני היציאה לטיול, וכך אפשר להחליט מה יכול להתאים להם. 

איך בוחרים חברת טיולים מאורגנים?

שנה אופציה לבחור תחילה יעד מסוים אליו נרצה לצאת לטיול "יורוטריפ" ואז לחפש אילו חברות טיולים מאורגנים עורכות טיול במסלול כזה, או לחילופין, לבדוק מה החברות מציעות ואז להחליט עם איזו חברה לנסוע ולאיזה מסלול. 

בכל מקרה, עלינו לבחון היטב את החברות השונות על פי הפרמטרים הבאים:

 • מוניטין החברה בקרב נוסעים וכן בקרב אנשי מקצוע
 • טיב השירות שניתן לנוסעים לפני הטיול ובמהלכו
 • אופי המסלול ועד כמה הוא "עמוס" או "קל" 
 • סוג המסלול ואופי הטיול
 • אילו אטרקציות החברה מספקת מבחינת יעדים, אתרים, מסעדות וכדומה
 • תנאי הטיול, בין אם זה בהיבטים של בתי מלון, הסעות, טיסות וכדומה. 
 • עלויות הנסיעה ומה הן כוללות. יש לשים לב, חברות רבות מציינות מראש, מה הן מספקות ועל מה הנוסעים יידרשו לשלם מכיסם במהלך הנסיעה. 
 • אופי המדריכים, ניסיונם ואיכותם. 
 • ביטוחים ודברים אחרים שיש להתייחס אליהם בכל נסיעה לחו"ל ורצוי לבדוק האם החברה מספקת, או שמא יש לסדר זאת באופן עצמאי

כפי שנוכל לראות בחלק הבא של המאמר, יש הרבה מאוד דברים שיכולים להשפיע על בחירת טיול יורוטריפ בכלל ובפרט טיול מאורגן. רצוי מאוד לקחת בחשבון כל נקודה ולבחון, מה הדרך הנכונה והטובה ביותר לצאת לטיול כזה, באיזה אופן ועם מי לעשות את זה. 

דברים שחשוב לשים לב אליהם

הכירו את האפשרויות – כיום, תוכלו למצוא סוגים שונים של טיולים מאורגנים, כאשר חלק מהטיולים מבוססים על קונספט מסוים: טיולים קולינאריים, טיולי ספא, טיולי סקי באירופה וכיוצא בזה.. מומלץ לסקור תחילה את כל האפשרויות המוצעות לכם ורק לאחר מכן לקבל את ההחלטה.

הבינו למה אתם מצפים – האם חשוב לכם תנאי אירוח מפנקים, האם אתם מעוניינים לבקר במספר ערים או מקומות, או להכיר עיר מסוימת על בוריה. האם אתם מבקשים ליהנות ממסלולי הליכה ארוכים או מעדיפים שייקחו אתכם ממקום למקום. ככל שתבינו בצורה מעמיקה יותר את הציפיות שלכם מהטיול כך תעלו את הסיכויים למצוא את הטיול המתאים.

נסו לקבל המלצות על חברות – יש לא מעט חברות אשר מתמחות בטיולים מאורגנים לאירופה. לכן, כדאי לנצל את ההיצע לטובתכם ולבחור בחברה מקצועית, אמינה ומנוסה, אשר תעמוד בהבטחות שלה. הדרך הטובה ביותר לבחור חברה שכזאת, היא לנסות ולקבל המלצות אמינות מנופשים אשר השתתפו בטיולי החברה ויכולים להעיד עליה.

תכננו תקציבים – כשאתם מתכננים תקציב לטיול מאורגן, חשוב שתיקחו בחשבון לא רק את עלות הטיול המאורגן אלא גם הוצאות נלוות – לכן, בשלב הראשון יש לבדוק בצורה מעמיקה מה הטיול כולל ובהתאם, גם תוכלו להבין פחות או יותר כמה כסף תדרשו להוסיף – בדקו לדוגמא, אם הטיול כולל את כל הארוחות, האם יש לכם ימים חופשיים וכמה וכיוצא בזה..

בואו מוכנים – ככל שתבינו בצורה מקיפה יותר מה הטיול כולל, כך תוכלו להגיע מוכנים יותר ולמנוע מעצמכם אכזבות. אספו פרטים על האתרים בהם אתם עתידים לבקר במסגרת הטיול, על המלונות בהם אתם עתידים להתארח, על אטרקציות ואם זה מתאפשר גם על המדריך אשר ידריך אתכם. ככל שיהיו לכם יותר פרטים, כך תוכלו לצאת לטיול שאתם מוכנים ולמנוע מעצמכם מיני "הפתעות" לא מתוכננות.

זה הזמן לצאת לטיול מאורגן לאירופה

טיול מאורגן יכול להיות לא פחות ממושלם, במידה ומקבלים את ההחלטות הנכונות וכמובן, עושים את הבחירות הטובות האפשרויות.

על הכותבת

שירי ברק

שירי ברק

כותבת תוכן כבר קרוב ל20 שנה, מתמחה בעולמות התיירות והפנאי מומחית באיתור דילים, טיסות ומכירה את כל היעדים כמו מקומית