טיסות ברגע האחרון לאירופה

5 טיפים היכן ניתן למצוא את הטיסות הזולות מהיום למחר

הרבה אנשים יכולים להרשות לעצמם להיות ספונטניים ולטוס ברגע האחרון לחופשה באירופה, כאשר המטרה, תהיה כמובן ליהנות מאותן טיסות בזול לאירופה – לפחות ככל שניתן למצוא כזאת. חברות תעופה רבות בוחרות להוריד את המחירים של הטיסות ברגע האחרון, מכיוון שנשאר להם מקומות פנויים והם יעדיפו לאייש אותם ברווחים נמוכים יותר, על פני להשאיר אותם פנויים. בכל מקרה, יש 5 טיפים אשר יסייעו לכם למצוא טיסות במחירים האטרקטיביים ביותר:

5 טיפים למציאת טיסות זולות

"ככל שתהיו יותר גמישים לגבי הזמנים, כך יעלו הסיכויים למצוא טיסה במחיר אטרקטיבי במיוחד"

טיפ 1 – כניסה לאפליקציות/ אתרים ייעודיים

יש לא מעט אתרי אינטרנט ייעודיים אשר מציעים באופן פרטני דילים של טיסות לחו"ל ברגע האחרון. אפשר למצוא דילים הכוללים מלון או רק טיסה. כדאי לנסות ולהיכנס לכמה שיותר אתרים כאלו, מה שיעלה את הסיכוי למצוא את הדיל האטרקטיבי ביותר. כדאי להתחיל באתרים הנחשבים לבעלי שם ומוניטין בתחום (כנראה לא לחינם הם צברו מוניטין שכזה) ואם יש לכם את הסבלנות, להמשיך גם לאתרים פחות מוכרים (אולי הם יפתיעו אתכם לטובה).

טיפ 2 – גמישות לגבי היעד

ככל שתהיו גמישים יותר לגבי היעד באירופה אליו תטוסו, כך הסיכוי שתמצאו טיסה במחיר אטרקטיבי יותר יעלה. כך שאם אתם לא "סגורים" על יעד ספציפי באירופה, מומלץ להיות פתוחים לאפשרויות – לכו תדעו, אולי תגלו יעדים חדשים ומפתיעים. חשוב לציין שאתרים רבים מציעים אפשרויות חיפוש מרובות. כלומר, תוכלו לבחור מספר יעדים שונים באירופה, להזין את המועד או המועדים הרצויים ולקבל את המחירים.

טיפ 3 – גמישות לגבי הזמנים

האם מספיקים לכם כמה שעות בודדות בכדי לארוז תיק? האם אתם מוכנים לטוס כבר בלילה הקרוב? ספונטניות יכולה לסייע לכם למצוא טיסות במחירים של הרגע האחרון. מעבר לכך, ברוב האפליקציות לחיפוש טיסות יש את האפשרות לזוז בין תאריכים ולבדוק מחירים – אז אם לדוגמה תכננתם לטוס ביום ראשון אבל גיליתם שביום שלישי באותו שבוע הטיסה תהיה הרבה יותר זולה, כדאי לדחות את הטיסה ביומיים.


ככל שתהיו יותר גמישים לגבי הזמנים, כך יעלו הסיכויים שלכם למצוא טיסה במחיר אטרקטיבי במיוחד – וזאת הרי כל המטרה שלכם. חשוב לחדד, באופן כללי, שככל שיהיו לכם יותר ימים אופציונאליים לטיסה, כך יעלו הסיכויים למצוא טיסות במחירים טובים יותר.

טיפ 4 – הגדרת התקציב

כמה אתם מוכנים לשלם על הטיסה? חשוב שתקבעו עם עצמכם עוד לפני תחילת החיפוש את התקציב, כאשר המטרה היא קרוב לוודאי לשלם את הסכום האפשרי הנמוך ביותר. יחד עם זאת, חשוב שתהיו ריאליים. למרות שהיום ניתן למצוא טיסות מאוד זולות ליעדים מסוימים, עדיין חשוב לתכנן את גבולות התקציב. ברגע שתגדירו לעצמכם תקציב, תוכלו להתמקד אך ורק בטיסות הרלוונטיות, מה שיכול לייעל את החיפוש ולקצר תהליכים.

טיפ  5 – הכינו מראש את כל מה שאתם צריכים לטיסה

בשביל שתוכלו לטוס ברגע האחרון במחירים אטרקטיביים, חשוב שתהיו מוכנים לטיסה. בדקו שהדרכון שלכם בתוקף, היו מוכנים עם כסף במטבע של אותה מדינה. אם אתם צריכים מסמכים נוספים, כדאי לדאוג מבעוד מועד גם להם. בנוסף, כדאי לארוז לעצמכם מזוודה שתהיה מוכנה – כך שברגע שתמצאו טיסה, כבר תהיו מוכנים לעלות עליה, גם אם יהיו לכם פרקי זמן קצרים בהם תדרשו להיות מוכנים לקראת הטיסה. טיסות ברגע האחרון לאירופה יכולות להיות מוצעות במחירים נמוכים – לכולם יש חברים אשר יצא להם לקנות כרטיסי טיסה ב-30 יורו פלוס מינוס. אבל, בכדי ליהנות ממחירים שכאלו, קיימת חשיבות גבוהה ליכולת לדעת איך לחפש אותם.

היתרונות והחסרונות של טיסות ברגע האחרון

היתרונות

 • מחירים נמוכים יותר: חברות תעופה מציעות לעיתים קרובות עסקאות של הרגע האחרון כדי למלא מושבים שאחרת לא היו נמכרים. זה יכול להוביל להנחות משמעותיות.

 • זמינות רבה יותר: מכיוון שטיסות של הרגע האחרון מוצעות לעיתים קרובות כדי למלא מושבים אחרונים, ייתכן שיש יותר זמינות באותן טיסות.

 • אפשרות לחוויה יוצאת דופן: כשמוצאים טיסה מהיום למחר, בעיקר כשיש גמישות לגבי היעד באירופה, דבר זה יכול לתרום רבות לחוויה ולתחושת ההתרגשות.

החסרונות

 • אפשרויות מוגבלות: מכיוון שאתם מזמינים קרוב לתאריך היציאה, ייתכן שיהיו אפשרויות מוגבלות לטיסות, למסלולים ולזמינות מושבים.

 • סיכון לביטול הטיסה: אם הטיסה מבוטלת, ייתכן שיהיה עליכם לחכות זמן רב לטיסה הבאה, וזה עלול להיות יקר.

 • זמן מוגבל לתכנון: אם תזמינו טיסה של הרגע האחרון, ייתכן שיהיה לכם זמן מוגבל לתכנן ולהתכונן לקראת הנסיעה שלכם.

מה חשוב לזכור לפני הזמנת טיסה ברגע האחרון?

 • היו מוכנים לפעול במהירות: עסקאות של הרגע האחרון זמינות לעיתים קרובות לפרק זמן מוגבל, כך שתצטרכו להיות מוכנים לקבל החלטה מהירה כאשר תמצאו עסקה טובה.

 • היו גמישים: היו פתוחים ליעדים, תאריכים ושדות תעופה שונים. לפעמים, עסקה של הרגע האחרון לעיר או לשדה תעופה קרובים עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר.

 • תכננו תקציב: לפני שתתחילו לחפש עסקאות של הרגע האחרון, חשוב שתדעו מה התקציב שלכם וכמה אתם מוכנים להוציא לא רק על הטיסה אלא על החופשה כולה.

 • השוואת מחירים ואפשרויות: כדאי להשוות מחירים ואפשרויות בין חברות תעופה מרובות ואתרי נסיעות כדי להבטיח שתקבלו את העסקה הטובה ביותר.

 • בדיקת עלויות נלוות: חברות תעופה מסוימות גובות תשלום נוסף עבור מטען ומושב בטיסות של הרגע האחרון, כדאי לבדוק את העמלות האלה טרם ההזמנה.

 • ביטוח נסיעות: חשוב מאוד לא לשכוח את נושא רכישת ביטוח הנסיעות, במיוחד בעת הזמנת טיסה של הרגע האחרון. זה יכול לספק כיסוי עבור ביטול הנסיעה, הוצאות רפואיות, ועלויות בלתי צפויות אחרות.

לסיכום, הזמנת טיסה של הרגע האחרון יכולה לספק חיסכון משמעותי, אבל היא גם מגיעה עם כמה סיכונים ומגבלות. כדי להפיק את המרב מהטיסה, חשוב להיות מוכנים לפעול במהירות, להיות גמישים, לדעת את התקציב שלכם, להשוות מחירים ואפשרויות, לבדוק את דמי בחירת המטען והמושב, להיות מודעים למגבלות הנסיעה, לבדוק את התנאים וההגבלות ולשקול ביטוח נסיעות. על ידי יישום הטיפים האלה, תהיו מוכנים למצוא עסקה טובה של טיסה ברגע האחרון לאירופה.

זכרו כי עסקאות של הרגע האחרון הן לעיתים קרובות מוגבלות וכפופות לזמינות, ולכן ייתכן שיהיה עליכם לפעול במהירות כדי לנצל אותן. מומלץ לפקוח עין על אתרי אינטרנט וחשבונות מדיה חברתית של חברות תעופה וחברות נסיעות, ולהירשם לקבלת התראות דוא"ל ברגע שעסקה טובה נהיית זמינה.

על הכותבת

שירי ברק

שירי ברק

כותבת תוכן כבר קרוב ל20 שנה, מתמחה בעולמות התיירות והפנאי מומחית באיתור דילים, טיסות ומכירה את כל היעדים כמו מקומית