טיסות זולות

חברות המציעות טיסות זולות לקהל הרחב הם כבר לא מצריך נדיר. בנתיבי הטיסה הבינלאומיים פועלים קוים זולים ומשתלמים יותר. נשאר רק למצוא את אותן טיסות מוזלות כדי לנצל זאת. יחד עם זאת, התחרות בין החברות מובילה לשפע של הצעות מחיר, כרטיסים וחבילות אשר יכולים לבלבל את התייר הממוצע. חברה יכולה להצהיר שהיא מפעילה  טיסות זולות, אך רק השוואה ובדיקה אמיתית תגלה אלו מהחברות מציעות את המחיר הטוב ביותר. הנה כמה טיפים יעילים למציאת טיסות זולות בצורה מוצלחת :

- בדיקה. ראשית כדאי לבדוק אילו מהחברות מציעות טיסות זולות ליעד אליו מעוניינים להגיע. את ההצעות השונות אפשר למצוא דרך חברות התעופה, סוכנויות תיירות וכמובן גם באמצעות רשת האינטרנט. במידה ונוסעים בטיסות מקומיות בחו"ל רצוי לבדוק לגבי חברות תעופה מקומיות, אשר לעיתים מציעות טיסות זולות יותר מאשר החברות הגדולות. יש לקחת בחשבון שטיסות החוסכות כסף לעיתים כוללות עצירות ביניים, ולכן בירור פרטים אילו מראש חשוב להשגת הטיסה המתאימה.

- השוואה . לשם מציאת מחיר טוב כדאי להשתמש בכל הכלים שעומדים לרשותנו. מעבר לבדיקה באתרים של חברות התעופה המתחרות, אפשר גם להירשם אצלהן ולקבל כל חודש מידע לגבי מבצעים השוואת מחירי טיסות זולות . כך נוכל להשוות בין האפשרויות השונות. כל כרטיס טיסה כולל לא רק מחיר אחר אלא גם חבילת טיסה אחרת. כמו כן, רבות מהצעות המחיר המתפרסמות לא כוללות הוצאות נוספות שיהיה צריך לשלם, כמו מיסים ותשלום על העברת תיקי הנסיעה. במקרים רבים, חברות שונות באירופה ובארה"ב מציגות את המחיר במטבע שונה – לעיתים בדולרים ולעיתים ביורו. כדי להבדיל בין המחירים בצורה מסודרת, רצוי להעביר את המחירים למטבע אחד, וכך לערוך השוואה איכותית בין הטיסות.

מעבר לכרטיסי הטיסה עצמם, כדאי לברר כיצד תעבור עליכם הנסיעה. חברות מסוימות כמו מאפשרות לקבל מידע על הארוחות בטיסה ופרטים נוספים. עניין זה חשוב, כי חלק מחברות התעופה מפעילות טיסות זולות שאינן כוללות ארוחות כחלק מהמחיר הכולל. במקרה זה ניתן לברר את מחירי האוכל והשתיה במטוס ולהיות מוכנים לטיסה בצורה טובה יותר. רצוי גם לברר מהו גובה התשלום שיהיה צריך להוציא על המטען אותו לוקחים לטיסה. המחיר תלוי כמובן בכובד התיקים, ולכן רבים יעדיפו לארוז בצורה חסכונית. בחלק מהחברות ניתן לקחת תיק בגודל ממוצע אל תא הנוסעים, כל עוד הוא אינו גדול מדי ואפשר לנשוא אותו בקלות.

טיפ אחרון למציאת טיסות זולות תהיה להצטרף לחברות במועדון של אחת מחברות התעופה. חברות באחד ממועדונים , כמו מועדון המתמיד של אל על, נותנת לנוסע יתרונות רבים. ואחד היתרונות הוא כמובן סיכוי גבוה יותר למצוא טיסה זולה מהרגיל. כרטיס המועדון של חברת התעופה צובר בשבילך נקודות ומאפשר לך להשתמש בהם שוב בעתיד, כדי למצוא טיסות זולות וחופשות במחירים משתלמים.